Raahen kaupungin eläkeläiset Raakel ry

Yhdistyksen tarkoituksena on toimia Raahen kaupungin, sen omistamien yhtiöiden ja muiden yhteisöjen palveluksesta eläkkeellejääneiden henkilöiden henkisten ja aineellisten etujen valvojana sekä heidän asemassaan ilmenevien epäkohtien korjaajana.

HALLITUKSEN ORGANISAATIO 2018

Puheenjohtaja Harry Sanaksenaho Ainolantie 3 92120 Raahe, 08-241444, 044-7107070, harry.sanaksenaho@raahe.fi

Varapuheenjohtaja Riitta Härönoja, myös jäsenasiat, Kaupunginlahdenkatu 4 A 3 92100 Raahe, 050-352 2010, hareijo07@gmail.com

Liikuntavastaava Mauri Pirilä, Hakatie 2 A 1, 92139 Raahe, 08-223 7222, 050-560 6223 mauri.pirila@hotmail.com

Kulttuuri ja ohjelmat

Jorma Korpi, Vilpunlaakso 40, 92120 Raahe, 040-932 0373, jorma.korpi@omanetti.fi
Anneli Tuikkala, Kallenpolku 6 92120 Raahe, 08-227 7024, 040-544 5975, annelituikkala@outlook.com
Pentti Kunnasmäki, Saaristokatu 42, 92100 Raahe, 044-3524420, pentti.kunnasmäki@kotinet.com

Avustukset ja neuvonta Pekka Leppikangas, Latvatie 10, 92130 Raahe, 044-4393206, pekkaleppikangas@hotmail.com

Emännät
Arja Merikanto, Mäntymetsäntie 10, 92130 Raahe, 08-220 610, 044-566 4174,arja.merikanto@kotinet.com
Marja-Leena Tuominen, Kuusikarinkatu 14, 92130 Raahe, 050 3224877,marjaleena47@gmail.com
Hilkka Riihijärvi, Järvenkankantie 7 B 8, 92120 Raahe, 0400 439691, 08-227 7807,hilkka.riihijärvi@gmail.com

Retket, tilaisuudet ja arpajaiset
Pirjo Männistö, Närhinkuja 14, 92120 Raahe, 08-227 7139, 044 327 7139
Riitta Härönoja, Yhteystiedot ylempänä

Sihteeri Heikki Jäälinoja, Varsitie 18 , 92120 Raahe, 08-2277850, 044-9724940, heikki.jaalinoja@kotinet.com

Rahastonhoitaja Sirkka Kankaala, Ollinsaarentie 44 A1 92120 Raahe, 08-223 6809, 040-831 3898 (ulkopuolinen) sirkka.kankaala@gmail.com

Kunniapuheenjohtaja Meeri Larsson, Brahenkatu 12, 92100 Raahe, 08-223 7274, 044 0223 727
Kunniapuheenjohtaja Pentti Rahkamaa, Itä-Vilppu 6, 92130 Raahe, 08-223 1058, 040-743 8726, pentti. rahkamaa@kotinet.com

Ajankohtaista tiedotteet- klikkaa tästä