Yhteystiedot

Toimipisteet

Postitusosoite: Raahen kaupunki/liikuntapalvelut, PL 62, 92101 Raahe

Sähköposti: liikunta [at] raahe.fi ja info.vesipekka [at] raahe.fi
Sähköinen Palautetta toimipisteille -lomake (valitse "liikunta" vastaanottajaksi).

Henkilökunta

Liikuntapalvelupäällikkö Toni Ojala, puh. 040 130 8240, toni.ojala [at] raahe.fi
Toimisto: Tekninen keskus, Rantakatu 8 E, 2.krs., 92100 Raahe
Tekninen keskus kartalla

Toimistosihteeri Tanja Myllylä, puh. 040 130 8244, tanja.myllyla [at] raahe.fi
Toimisto: Kuntokeidas Vesipekka, Uimahallintie 8, 92100 Raahe

Toimistosihteeri Tarja Sieppala, puh. 040 135 6783 (klo 8-12), tarja.sieppala [at] raahe.fi
Toimisto: Urheilutalo Raahela, Palokunnankatu 28, 92100 Raahe
Raahela kartalla.

Kuntokeidas Vesipekka, Arina Areena ja Raahen liikuntahalli
 

Hallipäällikkö Veikko Kuurne, puh. 044 765 1326, veikko.kuurne [at] raahe.fi
Toimisto: Kuntokeidas Vesipekka, Uimahallintie 8, 92100 Raahe
Vesipekka kartalla.

Laitosmiehet, puh. 050 379 1744, huolto.vesipekka [at] raahe.ficlass="spamspan"

Siivous, puh. 045 259 6180, siivous.vesipekka [at] raahe.ficlass="spamspan"

Jäähalli, Urheilutalo Raahela, hiihtomajat, Ylipään liikuntahalli, ulkoilureitit, kaukalot ja jääkentät, urheilukentät sekä muut liikuntapaikat
 

Liikuntapaikkaesimies Aki Huhtala, puh. 040 631 3928, aki.huhtala [at] raahe.fi
Toimisto: Kuntokeidas Vesipekka, Uimahallintie 8, 92100 Raahe
Vesipekka kartalla.

Liikuntapaikkamestari Miika Saarela, puh. 040 135 6864, miika.saarela [at] raahe.fi

Liikunnan ohjaus, vuorovaraukset, terveysliikunta, asiakaspalvelu

Liikuntapalvelukoordinaattori Janne Mykkänen, puh. 044 028 9200, janne.mykkanen [at] raahe.fi
Toimisto: Kuntokeidas Vesipekka, Uimahallintie 8, 92100 Raahe
Vesipekka kartalla.

Liikunnanohjaaja Anu Mäkinen (Urheilutalo Raahela), puh. 040 135 6751, anu.makinen [at] raahe.fi

Liikunnanohjaaja Iina Kiiskinen (Urheilutalo Raahela), puh. 040 135 6947, iina.kiiskinen [at] raahe.fi

Vesipekan palvelupiste ja kahvio, puh. 08 221 474, info.vesipekka [at] raahe.ficlass="spamspan"

Vesipekan valvomo allasosasto, puh. 08 221 473, liikunta.vesipekka [at] raahe.ficlass="spamspan"

Liikuntapaikat

  • Jäähalli, Ollinkalliontie 9, puh. 044 439 3329, jaahalli [at] raahe.fi
  • Pattasten urheilualue, Urheilijantie, puh. 040 135 6990, liikuntapaikat [at] raahe.fi
  • Koivuluodon kenttä, Ollinkalliontie 5, puh. 044 439 3326, liikuntapaikat [at] raahe.fi
  • Saloisten kenttä, Salokentäntie, puh. 040 135 6979, liikuntapaikat [at] raahe.fi