Yhteystiedot

Toimipisteet

Urheilutalo Raahela/liikuntapalvelut, Palokunnankatu 28, 92100 Raahe
Raahela kartalla.

Tekninen keskus, Rantakatu 8 E, 2.krs., 92100 Raahe
Tekninen keskus kartalla.

Kuntokeidas Vesipekka, Uimahallintie 8, 92100 Raahe
Vesipekka kartalla.

Postitusosoite: Raahen kaupunki/liikuntapalvelut, PL 62, 92101 Raahe

Sähköposti: liikunta [at] raahe.fi ja info.vesipekka [at] raahe.fi (uimahalli ja jalkapallohalli)
Sähköinen Palautetta toimipisteille -lomake (valitse "liikunta" vastaanottajaksi).

Henkilökunta

Tekninen keskus

Valvoja Antti Tabell, puh. 040 135 6864, antti.tabell [at] raahe.fi.

Liikuntapaikkaesimies Aki Huhtala, puh. 040 631 3928, aki.huhtala [at] raahe.fi.

Kuntokeidas Vesipekka

Uimahallipäällikkö Veikko Kuurne, puh. 044 765 1326, veikko.kuurne [at] raahe.fi

Asiakaspalvelupäällikkö Maiju Lehtelä, puh. 044 796 1238, maiju.lehtela [at] raahe.fi

Vuorovarausjärjestelijä Janne Mykkänen, puh. 044 028 9200,  janne.mykkanen [at] raahe.fi

Laitosmiehet, puh. 050 379 1744, huolto.vesipekka [at] raahe.fi

Palvelupiste ja kahvio, puh. 08 221 474, info.vesipekka [at] raahe.fi

Valvomo Allasosasto, puh. 08 221 473, liikunta.vesipekka [at] raahe.fi

Siivous, puh. 045 259 6180, siivous.vesipekka [at] raahe.fi

Urheilutalo Raahela

Opetus- ja kasvatusjohtaja Kati Haarala (Rantakatu 5 D), puh. 040 1356787, kati.haarala [at] raahe.fi

Toimistosihteeri Tarja Sieppala, puh. 040 135 6783, tarja.sieppala [at] raahe.fi

Liikunnanohjaaja Anu Mäkinen, puh. 040 135 6751, anu.makinen [at] raahe.fi

Vahtimestari Juha Huhtala, puh. 040 135 6835, juha.huhtala [at] raahe.fi
 

Liikuntapaikat

  • Jäähalli, Ollinkalliontie 9, puh. 044 439 3329, jaahalli [at] raahe.fi
  • Pattasten urheilualue, Urheilijantie, puh. 040 135 6990, pattanen.urheilukentta [at] raahe.fi
  • Koivuluodon kenttä, Ollinkalliontie 5, puh. 044 439 3326, koivuluoto.urheilukentta [at] raahe.fi
  • Saloisten kenttä, Salokentäntie, puh. 040 135 6979, saloinen.urheilukentta [at] raahe.fi

Kunnossapitotyöntekijä, latukonekuski Marko Eskola, puh. 040 830 3087

Kunnossapitotyöntekijä, latukonekuski Pentti Riikola, puh. 040 830 3158

Kunnossapitotyöntekijä, kentät ja kaukalot, latukonekuski (Vihanti) Ari Petäjäjärvi, puh. 040 130 3879, ari.petajajarvi [at] raahe.fi

Kunnossapitotyöntekijä, kentät ja kaukalot, latu-urat (Pattijoki) Ilkka Jussila, puh. 044 439 3526

Kunnossapitotyöntekijä, kentät ja kaukalot, Jukka Hurnanen, puh. 040 830 3156

Kunnossapitotyöntekijä, kentät ja kaukalot, Jari Hurnanen, puh. 040 830 3157

Metsuri (jääladut) Ari Riihijärvi, puh. 040 830 3155